תפריט ראשי
Facebook
תפריט קטגוריות

כיצד פועל ה-NLP?

ראשית, להלן שניים מהעקרונות הראשיים של ה- NLP: “אנו בשליטה בדעתנו ולכן אנו אחראים לתוצאות שאליהן אנו מגיעים” ו- “לאנשים יש את כל האמצעים שהם צריכים על מנת להשתנות”.
אלו הן אמונות מעצימות. הן מאפשרות לנו לתפוס מחדש שליטה על חיינו (” מי אוחז בהגה? “) ומזכירות לנו את המצוינות הטבועה בנו (” אנחנו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים שאנחנו, הרבה יותר “).

השיטות בהן משתמשים בטיפול ה- NLP עובדות ברמה העצבית, חיבור אמיתי של נפש וגוף, כך שהשינויים מתרחשים בקלות וללא מאמץ והשפעתם היא ארוכת טווח.
בכמה אנשים הבחנתם שהם מחפשים את כל התשובות מחוץ לעצמם, משחקים במשחק התירוצים והשעיר לעזאזל? האם עשיתם את זה בעצמכם? ובכן, אם אתם כמו כל שאר האנשים,
אז התשובה היא “כן!” מהדהד. ה- NLP שם אותנו בעמדה רבת-העוצמה של היותנו “הסיבה” וכך בשליטה, בכל ההיבטים של חיינו. כך, פשוטו כמשמעו, נמנעת מראש האפשרות לרחמים עצמיים והופכת ל”חגיגת ניצחון”. האימון ב- NLP מתחיל עם כמה תרגילים מעשיים מאוד המיועדים לשנות את ההתבוננות שלנו באחרים וכך להביא אותנו לראיה ממוקדת יותר של עצמנו.
תחילה, אנו מבקשים להתחיל לשים לב לפרטים: גוון עור ומתח שרירים, קצב נשימה ותנוחה, גודל השפה התחתונה (האם שמתם לב שהשפה התחתונה יכולה להראות גדולה יותר כאשר אנו מתעניינים באמת במשהו… או במישהו?) , ומיקוד העיניים והתרחבותן.
ברגע שתסתגלו לחדות חושים שכזו, תמשיכו הלאה לתאום ושיקוף (MATCHING AND MIRRORING) של אנשים אחרים, במטרה להשיג הבנה מהירה יותר, סימנים נצפים (EYE ACCESSING CUES) שיאפשרו לכם, פשוטו כמשמעו, לראות איך האדם האחר חושב, אם זה באופן חזותי (ראיה), שמיעתי (שמיעה), חישתי (חישה) או שמיעתי
דיגיטאלי (AUDITORY DIGITAL – דיבור עצמי, להבדיל מלדבר לעצמך).
כל אלה מהווים רק את קצה הקרחון של ה- NLP. וכאשר תיישמו את יכולות ההבחנה הללו לגבי עצמכם, או אחרים, אז תבוא לידי ביטוי היכולת האפשרית הגלומה בנו להבנה מדהימה לגבי מה שמניע אותנו. מה שגורם לנו לפעול.

דוגמא מעניינת אחת לדרך בה עובד ה- NLP התרחשה בסביבות 1980 כאשר צבא ארצות הברית שכר את שירותיו של עוסק ב- NLP כדי לשפר את יכולות הירי של חייליו.
תחילה הוא עבד עם הצלפים הטובים ביותר כדי לברר את תהליכי החשיבה שלהם: מה הם מדמים ואומרים לעצמם. באילו אמונות-עצמיות הם מחזיקים? מהם התפקודים
הגופניים שלהם? בשלב הבא הוא ביקש מהחיילים הפחות מוצלחים להעתיק את אותם תהליכי החשיבה של החיילים המוצלחים יותר שחקר קודם. התוצאה הייתה גידול ניכר במספר החיילים שהפכו לצלפים מומחים – וירידה בכמות הזמן והכסף שלקח לאמן אותם. מה אם יכולתם לראות, לשמוע ולהרגיש, רק מתוך התבוננות, כיצד אדם מבצע עבודה נהדרת? מה אם הייתם יודעים כיצד ליישם זאת לגבי עצמכם? מה אם הייתם יודעים כיצד לשאול בדיוק את השאלות הנכונות על מנת להבין כיצד מגיע אדם כזה לביצוע החלטות. מהם הערכים החשובים לו היוצרים את מודל העולם שלו, אילו החלטות מגבילות הוא קיבל וכיצד להפוך שלילי לחיובי? מה הייתם לומדים? כמה בעלי-עוצמה הייתם חשים?

אם אתם רוצים… אנא צרו איתנו קשר, כאשר תרצו באמת לשנות את חייכם!